For school related enquires please use the following details. We will be watching our emails related to registration questions and forms for the 2023-24 school year. We are excited to see everyone.
Email: sevenstones@rbe.sk.ca Phone: 306 5233740
Mr. Tom Whitfield |
Principal |
Ms. Sarah Kydd |
Vice-Principal / Specialist |
Mr. Sasha Lapchuk |
Pre-Kindergarten (AM / PM) |
Ms. Sadrah Ahmed |
Developmental Centre (Jr.DC) |
Ms. Allison Parr |
Kindergarten (AM / PM) |
Ms. Ashley Legault |
1A (PLC1) |
Ms. Kayla Friesen |
12A (PLC1) |
Ms. Melissa Klaptchuk |
12B (PLC1) |
Ms. Danielle Kelln |
23A (PLC2) |
Ms. Chantelle Love |
34A (PLC2) |
Ms. Christie Mason |
45A (PLC2) |
Ms. Brenda Stevenson |
56A (PLC3) |
Mr. Jordan Giambattista |
67A (PLC3) |
Ms. Morgan Hunter |
78A (PLC3) |
Ms. Charla Panchuk |
Learning Resource Teacher |
Ms. Raven Salminen |
Learning Resource Teacher |
Ms. Marnie Hubbard |
Response Instructional Coach |
Ms. Karen Pedscalny |
Counsellor |
Mr. Gary Burgess |
Indigenous Advocate |
Ms. Mandi Elles |
Specialist |
Ms. Jacqueline Hansen |
Specialist / Teacher Librarian |
Ms. Lisa Suresh |
Specialist |
Ms. Theressa Burkholder |
Community School Nutrition Coordinator |
Mr. Chase Shingoose |
Dream Broker |
Ms. Roxanne Smith |
Administrative Assistant |
Ms. Michaela Fischer |
Jr. Developmental Classroom RN |
Ms. Nell Arzab |
Special Education Assistant |
Ms. Meghan Carman |
Special Education Assistant |
Ms. Comfort Erio |
Special Education Assistant |
Ms. Mikyung Gu |
Jr. Developmental Classroom Assistant |
Ms. Amanda Hornung |
Jr. Developmental Classroom Assistant |
Ms. Stacey MacLeod-Klein |
Jr. Developmental Classroom Assistant |
Ms. Yasmin Mohammed |
Special Education Assistant |
Ms. Ramona Nelson |
Special Education Assistant |
Ms. Bonny Rich |
Teacher Associate |
Ms. Barna Rizvee |
Special Education Assistant |
Ms. Cassandra Stachowich |
Special Education Assistant |
Ms. Gaylene Watch |
Special Education Assistant |
Ms. Shelley Wilde |
Special Education Assistant |
Mr. Bruce Beesley |
Head Facility Technician |
Mr. Ronald Labaniego |
Evening Facilities Technician |
Mr. Timo Myrta |
Evening Facilities Technician |
Mrs. Sharon Agecoutay |
Elder |
Ms. Melissa Worme |
Knowledge Keeper |
Mr. Allen McWilliams |
Band |
Ms. Myriah Mulvogue |
Psychologist |
Ms. Meghan Saunders |
Speech & Language |
Ms. Danette Exner |
Superintendent |